сите категории
EN

Дома>Вести>индустрија Вести

топла производи

  • АБ-51 ~ 53
  • АБ-460 ~ 463

контактирајте не

АДРЕСА:Број 89, патот Језханг, заедница Вукиао, град huуангханг, област Фенгсијан

ТЕЛ:021-57407335

E-MAIL:[заштитена по е-пошта]

Предности на производите за леење од легура на цинк

Време: 2020-06-02 Посети: 257

I. Суштината на кастинг

  Суштината на леењето со матрица е тоа што под дејство на висок притисок, течната легура се полни во шуплината за леење со матрица со многу голема брзина преку движењето на вбризгувањето, а потоа се кристализира и зацврстува под притисок за да се добие кастинг.

  Поради употребата на метални калапи, одлеаноците имаат висока димензионална точност, мазни површини, јасни контури и одличен квалитет на површината. И вродениот квалитет на компактна структура, висока јачина и висока цврстина. Леењето со матрица е погодно за производство на одлеаноци од обоени метали со сложени форми, тенки ѕидови и голем број. Тоа е напредна технологија за формирање на прецизни делови со високо образование.

 

  1. Одлични карактеристики на кастинг

  Легурата на цинк е разноврсен, сигурен, ефтин материјал, лесен за производство на леење. Легурата на цинк има добри перформанси на леење, така што е полесно да се излеат производи со сложени форми, тенки ѕидови и висока прецизност на димензиите. Изведбата на лиење со тенок ѕид може да ги постигне барањата за намалување на тежината на производот и намалување на трошоците.

 

  2. Добри механички својства и перформанси на обработка

  Во споредба со легура на алуминиум и легура на магнезиум, легурата на цинк има поголема цврстина на истегнување, цврстина на принос, цврстина и цврстина на удар и подобро издолжување. Површината на деловите за леење од легура на цинк е многу мазна, што може директно да се користи за лош третман, а полесно е да се направат различни површински третмани. Полирање, галванизација, прскање, бојадисување итн. за да добиете подобар квалитет на површината.

 

3. Ефикасно производство

Производство со употреба на машина за леење со топла комора, висока производна ефикасност. Температурата на стопениот метал е пониска од 420 степениза време на кастинг. Еден пар калапи може да произведе стотици илјади производи. Машината за леење со напредни перформанси може да реализира целосно автоматизирано производство со ниски трошоци за производство.

 

II. Примена на легура на цинк

Производите направени од леење со матрица од легура на цинк имаат најдобар квалитет на површината. Моментално се широко користени во производството на играчки, садови, брави, хардверска декорација, електрични и електронски одлеаноци, додатоци за бања, автоделови, патенти, метални токи, кутии за часовници, вентилатори, секојдневни потреби, апарати за домаќинство, опрема за камера, аудио, електромеханички производи и други делови.


Хошимото цинкова легура нестандардно лиење со матрици: www.hoshimoto-sh.com

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ