сите категории
EN

Дома>За нас

Опис на компанијата

xingben

Хошимото (Шангај) Co., Ltd.

е основана во 2004 година, целосно финансирана од Јапонија Хошимото копродукции, Ltd. Од основањето, ние секогаш се обврзавме во истражување и развој, производство и продажба на различни видови хардвер во областа на електромеханичарството, машините, јавната инфраструктура и така натаму.

Нашите главни производи, вклучувајќи брава на дистрибутивниот кабинет, брава на дистрибутивната табла, брава за монети, шарки, влечења, бакарни шипки, прицврстувачи, завртки, завртки, приклучоци за заземјување и така натаму.

Ние не само што можеме да ја задоволиме вашата побарувачка за мало производство, исто така можеме да ја исполниме вашата висококвалитетна, мулти-тип, краток период на производна задача со напредна технологија, опрема, истражувачки тим и во странство фабрика, можеме да ви обезбедиме удобен, брз и одлична по услуга.

Инсистираме на производи со висок квалитет, разумна цена, одлична услуга, краток период на производство и еднаквост кон секој клиент. Ова се нашата непоколеблива заложба.

Во изминатите 16 години, имаме акумулирано богато искуство, голема количина на добри клиенти и нивниот голем коментар. Искрено се надеваме дека можеме да стекнеме поширока соработка со вас во иднина!

1971

ОБЕЗБЕДЕН ВО

8000+

РАЗВОЈ НА ПРОИЗВОДИ

400+

Глобални вработени

Историја на развој

2017
2017

Основана канцеларија во Ханој во Виетнам.

2014
2014

Зголемете го капиталот на 4 милиони УСД.

2012
2012

Положен ISO9001: 2008, ISO14000: 2004 сертификат.

2004
2004

Основана е кинеска фабрика 「Хошимото (шангај) Co., Ltd」.

2000
2000

Основана е корејска фабрика (STAR21).

1998
1998

Новопоставена фабрика за ладна насока и центар за обработка, фабрика за фреза.

1991
1991

Компанијата беше преименувана во 「株式会社ホシモト」

1990
1990

Новоформирана фабрика за автоматска обработка на струг. Почна да се соочува со продажбата на домашниот пазар.

1984
1984

Новоформирана фабрика за преработка на NC.

1983
1983

Хошимото основа нова фабрика за производи за преработка на преса за да го преземе производството на производи за штанцување наведени од клиентите.

1971
1971

Основана е Hoshimoto Metal Works. Главни производни и продажни (директна продажба) шарки за различни дистрибутивни кутии и работни кутии.

2017

Основана канцеларија во Ханој во Виетнам.

Глобална канцеларија за бизнис

Од основањето на Hoshimoto Co., Ltd., Централната канцеларија на Јапонија активно ги прошири пазарите во странство и основаше филијали во странство.

Жешки категории

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ